ابزار URL Parameters tool در سرچ کنسول منسوخ شد

ابزار URL Parameters tool منسوخ شد !!

خلاصه خبر به نقل از گوگل

ما در عرض 1 ماه آینده ابزار URL Parameters tool را در سرچ کنسول گوگل منسوخ خواهیم کرد. لازم نیست هیچ اقدامی انجام دهید!

تاریخ خبر : Monday, March 28, 2022 مطابق با 8 فروردین 1401

تاریخ منسوخ شدن : 2022 ,26 April مطابق با 6 اردیبهشت 1401

منبع : google

ابزار URL Parameters tool منسوخ شد

هنگامی که ابزار URL Parameters در سال 2009 در نسخه قبلی کنسول جستجو گوگل، که Webmaster Tools نام داشت راه اندازی شد، اینترنت مکان بسیار وحشی تری نسبت به امروز بود. پارامترهای SessionID بسیار رایج بودند، CMS ها در سازماندهی پارامترها با مشکل مواجه بودند و مرورگرها اغلب لینک ها را خراب می کردند. با ابزار URL Parameters، صاحبان سایت کنترل دقیقی بر نحوه خزیدن گوگل در سایت خود داشتند و مشخص کردند که چگونه پارامترهای خاصی بر محتوای سایت خود تأثیر می گذارد.

در طول سال‌ها، گوگل در حدس زدن اینکه کدام پارامترها در یک سایت مفید هستند و کدام‌ها -به‌صراحت- بی‌فایده هستند، بسیار بهتر شد. در واقع، تنها حدود 1% از تنظیمات پارامتری که در حال حاضر در ابزار URL Parameters مشخص شده اند برای خزیدن مفید هستند. به دلیل کم ارزش بودن این ابزار برای کاربران گوگل و سرچ کنسول، تصمیم گرفتیم در عرض 1 ماه آینده ابزار پارامترهای URL یا (URL Parameters tool) را منسوخ کنیم.

بخش add parametr
بخش add parametr

لازم به ذکر است بدانید برای تعیین عملکرد پارامترهای URL در سایت خود نیازی به انجام هیچ کاری ندارید، خزنده های Google یاد می گیرند که چگونه با پارامترهای URL به طور خودکار برخورد کنند. اگر به کنترل بیشتری روی پارامتر ها نیاز دارید، می‌توانید از فایل robots.txt و قوانین موجود در آن استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید ترتیب پارامترها را در یک دستورالعمل مجاز مشخص کنید که چه پارامتر هایی allow یا disallow باشند.

نکته : در آینده برای تعیین عملکرد پارامترهای URL در سایت خود نیازی به انجام هیچ کاری ندارید، ربات های Google یاد می گیرند که چگونه با پارامترهای URL به طور خودکار برخورد کنند.

نتیجه گیری :

گوگل با انالیز دقیق رفتار کاربران در مقابل سرویس های خود تصمیم میگیرد که چه ابزاری را حذف یا بهبود دهد. حالا مهندسان گوگل به این تشخیص رسیدن که ابزار URL Parameters tool مورد استفاده کاربران قرار نمیگیره و زیاد رو این قضیه وقت نمیگذارند ، به همین جهت تصمیم به منسوخ کردن آن از امکانات سرچ کنسول گوگل گرفت . همچنین طبق این خبر از این به بعد ربات های گوگل به حدی هوشمند شدند که میتوانند پارامتر های url شما رو به طور خودکار تشخیص بدهند و هیچ جای نگرانی در این رابطه نیست.

اگر نظری در رابطه با این خبر دارید، حتما در بخش کامنت های زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری

تقریبا 12 ساله که تو زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت میکنم. 2.3 سالی هم هست که به مبحث دیجیتال مارکتینگ (SEO) علاقه‌مند شدم و دارم دنبالش میکنم. یک روز تصمیم گرفتم توی این سایت هرچی تا الان یاد گرفتم رو با شما به اشتراک بزارم. امید وارم مطالب این سایت براتون مفید باشه و بتونید ازش تو پروژه های واقعیتون استفاده کنید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =