چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟ (ترفند های تحقیق کلمه کلیدی)

چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟ (ترفند های تحقیق کلمه کلیدی)

مقاله را برای آن در سایت ها مینویسیم که بازدید کننده یا خواننده بگیریم تا در نهایت بازخود سایت بالا رود. در واقع مقاله ای که نوشته میشود مجموعه ای از کلمات مرتبط و کلمه کلیدی اصلی است که میدانیم توسط کاربر جستجو میشود و ما سعی میکنیم آن کلمات را به درستی انتخاب کنیم و در مقاله خود قرار دهیم. اما سوالی که پیش میاید این است چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟ ترفندهای تحقیق کلمه کلیدی یا کیورد ریسرچ چیست؟ برای جواب این سوال تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چرا تحقیق کلمه کلیدی مهم است!؟

همانطور که در پاراگراف اول هم اشاره کردم برای آنکه بدانیم چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم باید از ترفند های تحقیق کلمه کلیدی باخبر باشیم. روزانه میلیون ها کاربر فقط در همین کشور در گوگل موضوع مورد نظر خود را جستجو میکنند و به دنبال جواب سوال های خود در گوگل هستند. بیشترین عبارات سرچ شده چه بوده است؟ آیا کلمه کلیدی که برای مقاله خود انتخاب کرده ام سرچ میشود؟ چقدر سرچ میشود؟ چقدر طرفدار دارد؟ اگر بدانیم چه کلمه کلیدی مناسب مقاله است که میتواند بازخورد و ترافیک بالایی بگیرد آن وقت دانسته ایم چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم و در مقاله پیاده ساز کنیم.

تاثیر انتخاب کلمه کلیدی اصلی در سئو

چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟ تاثیر انتخاب کلمه کلیدی اصلی در سئو
چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم؟ تاثیر انتخاب کلمه کلیدی اصلی در سئو

در تاثیر انتخاب کلمه کلیدی اصلی در سئو شکی نیست. سئو و بهینه سازی برای آن انجام میشود که در نهایت وبسایت ما توسط موتورهای جستجو گوگل به کاربران هدف نشان داده شود و از طریق ترافیک بالا و بازدید و بازخورد عالی بتوان به منبع درآمد خوب و عالی رسید و این تنها در صورتی امکان پذیر است که کلمات کلیدی یک سایت مشخص باشد و برای آن عملیات سئو و بهینه سازی انجام شده باشد.

لازم است بدانید برای هر صفحه موجود در سایت باید یک کلمه کلیدی اصلی وجود داشته باشد و چند کلمه کلیدی مرتبط. یعنی موتورهای جستجو گوگل تشخیص دهند مقاله ای که نوشته اید در مورد چه چیزی است و چه کلمه کلیدی دارد. نباید از یک کلمه کلیدی در دو یا چند صفحه استفاده کرد زیرا گوگل گیج میشود که کاربری که کلمه کلیدی مورد نظر شما را سرچ کرده است باید کدام صفحه را به کاربر نشان دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه لینک سازی داخلی انجام دهیم؟

بنابراین در انتخاب کلمه کلیدی اصلی حتما دقت داشته باشید که فقط یک بار از آن کلمه در وبسایت شما به عنوان کلمه کلیدی اصلی در نظر گرفته شده است. اجازه دهید با یک مثال در جواب چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم بگویم فرض کنید کلمه کلیدی اصلی صفحه اول سایت شما لوازم کوهنوردی است. شما نمیتوانید از کلمه کلیدی لوازم کوهنوردی در مقاله استفاده کنید. اما میتوانید لوازم کوهنوردی دست دوم را برای کلمه کلیدی اصلی مقاله خود استفاده کنید یا چیزی شبیه به این کلمه. در هر صورت باید بدانید که چه قدر انتخاب یک کلمه کلیدی اصلی درست میتواند در سئو وبسایت شما موثر باشد.

چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم + 5 ترفند بی‌نظیر

چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم با 5 ترفند اصلی
چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم با 5 ترفند اصلی

تا به اینجا دریافتید که انتخاب کلمه کلیدی اصلی چقدر در سئو شدن یک مقاله اهمیت دارد. در این بخش به شما 5 روش تضمینی و پر کاربرد را برای اینکه چگونه کلید واژه انتخاب کنیم را توضیح میدهیم. هر کدام از این روش ها امتحان شده است و کاملا جواب میدهد.

ترفند اول: حدس بزنید و بنویسید.

اگه خودتان قصد دارید برای سایت خود مقاله بنویسید که قطعا از ماهیت کلی حوزه کاری خود باخبر هستید و میدانید در مورد چه چیز هایی بنویسید. هر عبارت یا کلمه ای که فکر میکنید با مقاله شما مرتبط است بنویسید یا خود را جای کاربر بگذارید و تصور کنید برای کسی که میخواهد به مقاله شما برسد چه سوال هایی ممکن است پیش بیاید یا چه عباراتی را جستجو میکند تا با مقاله شما به رفع نیاز و سوال هایش بپردازد. همه را در یک کاغذ یا در ورد بنویسید.

ترفند دوم: از پیشنهاد های گوگل استفاده کنید

یکی از بهترین جواب ها برای سوال چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم استفاده از پیشنهادات گوگل است. باید کلمه کلیدی مورد نطر خود را در گوگل تایپ کنید. به عنوان مثال همین الان در گوگل عبارت آموزش سئو را تایپ کنید ولی اینتر را نزنید. گوگل به شما یکسری پیشنهاد نشان میدهد که هر کدام به منظور شما نزدیک تر بود شما همان را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر:

پیشنهاد گوکل برای انتخاب کلمه کلیدی
پیشنهاد گوکل برای انتخاب کلمه کلیدی

اکنون اینتر را بزنید و به پایین صفحه مراجعه کنید. باز هم گوگل یکسری پیشنهاد های کاملا مرتبط بسیار خوبی را به شما میدهد که میتوانید از آن ها در مقاله خود به کار ببرید. کلمات پیشنهادی گوگل مجموعه تجربه کاربران برای رسیدن به مقصد نهایی است که این عبارات را به دفعات زیاد جستجو کرده اند. بنابراین اگر از این کلمات و عبارات در مقاله خود استفاده کنید میتوانید کاربران بیشتری را به سمت مقاله بکشانید. سعی کنید همه را در یک کاغذ بنویسید.

چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم با پیشنهاد گوگل
چگونه کلمات کلیدی مقاله را پیدا کنیم با پیشنهاد گوگل

ترفند سوم: استفاده از ابزار کیورد تولز یا Keyword Tool

یکی بهترین ابزارهای رایگان برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده ابزار Keyword Tool است. کافیست وارد وبسایت Keyword Tool شوید. فارسی را از منو دست راست انتخاب کنید و کلمه کلیدی مورد نظر خود را بنویسید. سپس بر روی آیکون جستجو بزنید تا شما را با دنیای عبارت کلیدی مرتبط و پر سرچ آشنا کند. از این کلمات هم میتوانید در مقاله خود به عنوان کلمات کلیدی اصلی به کار ببرید.

ترفند چهارم: استفاده از گوگل ترند یا Google Trends

این ابزار هم به شدت برای مقایسه کلمات کلیدی و انتخاب پر سرچ ترین آن کلمات استفاده میشود. از طرفی با ارائه پیشنهادات مرتبط دیگری که بیشترین سرچ را دارند نیز به شما در انتخاب بهترین کلمه کلیدی کمک میکند و بازخورد سئو مقالات شما را به شدت بالا میبرد. روش استفاده از گوگل ترند بسیار ساده است. کافیست منطقه خود را برای جستجو در google trend مشخص کنید و عبارات مورد نظر را نیز در باکس های گذاشته شده قرار دهید. به همین ترتیب میتوانید عبارات مشابه پر سرچ را نیز بیابید و نسبت به انتخاب بهترین کلمه کلیدی اقدام کنید.

ترفند پنجم: استفاده از شبکه های اجتماعی برای تحقیق کلمه کلیدی

امروزه کاربران برای جستجوی موضوع مورد نظر از هر راه دم دستی استفاده میکنند. یکی از این راه ها بعد از گوگل جستجو در شبکه های اجتماعی است. اینستاگرام، فیسبوک و توئیتر نمونه این شبکه های اجتماعی هستند که قابلیت سرچ کردن دارند. شما در قسمت جستجوی (اکسپلور) اینستاگرام بنویسید آموزش سئو، از قسمت تگ ها میتوانید هشتگ های مربوط به آموزش سئو را ببینید و از آن ها برای انتخاب کلمه کلیدی استفاده کنید. همین کار را در شبکه های اجتماعی دیگر امتحان کنید.

جمع بندی:

تا اینجا متوجه شدید که چگونه کلمات کلیدی مقاله را با استفاده از 5 ترفند ترند و روز پیدا کنیم. با چند بار انجام دادن این روش ها کاملا دستتان میآید که از چه کلمه کلیدی باید برای مقاله وب سایتتان استفاده کنید. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را ببرید و بهترین مقاله سئو شده طبق الگوریتم های گوگل بنویسید.

اشتراک گذاری

تقریبا 12 ساله که تو زمینه برنامه نویسی و طراحی سایت فعالیت میکنم. 2.3 سالی هم هست که به مبحث دیجیتال مارکتینگ (SEO) علاقه‌مند شدم و دارم دنبالش میکنم. یک روز تصمیم گرفتم توی این سایت هرچی تا الان یاد گرفتم رو با شما به اشتراک بزارم. امید وارم مطالب این سایت براتون مفید باشه و بتونید ازش تو پروژه های واقعیتون استفاده کنید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 3 =