مشاور سئو – مشاوره سئو سایت تا رسیدن به خط 1 گوگل

آیا نیاز به جلسات خصوصی مشاوره سئو در زمینه افزایش رتبه و ترافیک ورودی وبسایت خود دارید؟

آیا سئوکار مبتدی هستید و مدتی است رتبه وبسایت شما در گوگل تغییر نمی‌کند؟

آیا سئو سایت خود را به شخصی واگذار کرده اید و میخواهید کیفیت نتایج کار او را بسنجید؟

آیا…

در این صفحه به طور کامل در مورد چالش ها و مشکلات سئو صحبت میکنیم و اگر شما در هر کدام از این چالش ها نیاز به مشاوره دارید فقط کافیه از فرم درخواست خدمات مشاوره اقدام کنید. اما قبل از هرچیزی چند دقیقه ای مهمان ما باشید تا در مورد مشاوره سئو به شما توضیح دهیم تا بتوانید خیلی راحت به جواب سوالات خود برسید.

مشاور سئو
مشاور سئو

مشاور سئو کیست ؟

همان طوری که در دنیای کسب و کار امروز، مدیر یا موسس یک دپارتمان به تنهایی همه کارها را مدیریت نمی‌کند و داشتن یک مشاور مالی و حقوقی و بازاریابی، در کنار یک مدیر آگاه از واجبات است. برای داشتن یک وب سایت اصولی و موفق نیز لازم است یک متخصص سئو با دانش حرفه ای و به روز، دست به دست مدیر وبسایت داده تا کسب رتبه برای سایت در صدر جستجوی گوگل امکان پذیر گردد و جایگاه خود را همچنان حفظ نماید.

انجام سئو بصورت حرفه ای و اصولی نیاز به این دارد که یک سئوکار بصورت دائمی تمام وقت خود را صرف فعالیت در این زمینه نماید. زیرا برای موفقیت در این بازار رقابت شدید که روز به روز هم پیچیده تر میشود نه فقط بخاطر آپدیت شدن الگوریتم‌های گوگل باید هوشمندانه تر عمل کنید، بلکه از پایش رقبای خود نیز غافل نشوید. شاید در زمانی این امکان وجود داشت که صاحب سایت با اندکی اطلاعات و مطالعه می‌توانست آنچه که از سئو انتظار داشت را دریابد. ولی در حال حاضر به وسطه پیچیدگیهای بیشتر الگوریتمها و گستردگی کار، نیاز به دانش و وقت بیشتری برای داشتن یک سایت موفق می‌باشد.

مشاور سئو مانند یک راهنما، کلیه فعالیتهای تیم را به سوی یک هدف نهایی پیش میبرد. حتی اگر خودش هم در صحنه حضور نداشته باشد میتواند با تربیت یک تیم متخصص و کاردان، و تهیه لیست وظایف برای افراد تیم، خودش از راه دور تمام پروسه را پایش نموه و در پیشبرد اهداف تاثیرگذار باشد. پس اگر تیمی دارید که نیاز به آموزش داشته باشد، حتما آنان را از خدمات یک مشاور خوب محروم نکنید. اگر هم تیمی ندارید بازهم میتوانید با کمک یک مشاور با افراد آموزش دیده در این زمینه ارتباط برقرار نمایید.

یک مشاور سئو خوب تمام تلاش خود را می‌کند که بصورت دلسوزانه و قانونی کارها را پیش ببرد و تکنیک‌های سئو کلاه سیاه را که هیچ ارزش قانونی ندارد و حتی به ضرر سایت‌تان نیز می‌باشد را پیشنهاد نمی‌دهد. یک مشاور سئو خوب، با شناختی که از ابزارهای تحلیل سئو مانند سرچ کنسول گوگل و گوگل آنالیتیکس دارد، به درستی سایت‌تان را تحلیل می‌کند، نقاط قوت و ضعف سایت‌تان را آنالیز کرده و راه حل پیشنهاد می‌کند و در تمام مراحل کار به شما گزارش ارائه می‌دهد.

یک مشاور سئو خوب چه ویژگیهایی دارد

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک مشاور سئو خوب، داشتن یک رزومه موفق در زمینه سئو است. یک مشاور سئو باید از هوش آنالیز بالایی بابت بررسی تمام جوانب وبسایت برخوردار باشد. به راحتی بتواند با تحلیل نقاط ضعف رقبا فرصت‌هایی را کشف کنید تا مشکلات فنی سایت را بر طرف نماید.

داشتن حداقل چند سال تجربه در برنامه‌ریزی و استراتژی به عنوان مشاور سئو به صورت موفق، تجربه کافی در تجزیه و تحلیل وب سایت، بازاریابی و توسعه کسب و کار، آشنایی با نرم افزارهای طراحی وبسایت، آشنایی با روشهای برخورد و توانایی تجزیه و تحلیل و حل مسئله، آشنایی با استراتژی های فروش آنلاین و داشتن مهارت در مدیریت زمان، تسلط بر تجزیه و تحلیل سایت‌های رقیب، فن بیان مناسب و وجدان کاری از ویژگیهای بارز یک مشاور سئو خوب است.

مشاور سئو

چه کارهایی را به مشاور سئو می‌سپاریم

شاید تصور کنید که سپردن امور مربوط به سئو سایت‌تان به دست یک مشاور سئو به این معناست که باید یک طراحی سایت جدید برایتان انجام گردد و یا سایت را به هاست و دامین پیشنهادی آنان منتقل کنید، و چنانچه تمام این امور را به یک شرکت بسپارید همه چیز ساده‌تر می‌شود. شاید از نظر تکنیکی درست باشد اما از طرفی این کار ممکن است باعث شود قطع همکاری فی مابین‌، برای شما مشکل شود. باید از این بابت خیالتان راحت باشد که اصلا چنین کاری ضرورت ندارد.

بصورت کلی، آشنایی با خدمات مشاور سئو برای شما نمایانگر این خواهد بود که یک مشاور علاوه بر دانش تخصصی در زمینه سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی، باید تجربیاتی در تعیین استراتژی سئو، آنالیز و تحلیل سایت، هدایت تیم سئوکار و تعیین وظایف برای انجام درست و قانونی کار نیز داشته باشد. در اینجا لازم است لیستی از کارهایی را که می‌توانید به مشاور سئو بسپارید را بر‌شماریم:

 • مهمترین اقدام مشاور سئو، بهبود سئو داخلی و سئو خارجی است
 • ارزش قائل شدن برای مخاطب با بررسی و تشخیص نیازهای کاربران
 • شناسایی و کشف بهترین کلمات کلیدی برای سئو سایت
 • تشخیص صفحات برتر یک سایت و صفحات لندینگ پیج برای موتور جستجو
 • بررسی روند تولید محتوا و تاکید بر تولید محتوای با کیفیت و کاملا مرتبط با حوزه فعالیت سایت
 • بررسی قدرت دامنه و اعتبار بک لینک
 • شناسایی و آنالیز سایت‌های رقیب و بررسی نقاط قدرت و ضعف آنها در مقایسه با سایت خودتان
 • تسلط بر الگوریتم‌های گوگل و پیشبرد سایت متناسب با تغییرات در استراتژیک قوانین گوگل
 • بررسی سایت در سرچ کنسول و تحلیل داده ها و بررسی مشکلات کلی سئو و ارائه راه کار برای رفع آنها
 • بکارگیری کلمات کلیدی در آدرس صفحه و آدرس دهی درست
 • لینک سازی با شبکه های اجتماعی 
 • گزارش‌گیری مستمر از میزان بازدید و جایگاه کلمات کلیدی 
 • اصلاح عناوین و متادیسکریپشن صفحات برای جلب توجه کاربران و ارائه پیشنهاداتی برای افزایش نرخ تبدیل
 • ارائه نقشه راه برای سئو متناسب با نیازهای سایت شما

چگونه به خدمات مشاور سئو اطمینان کنیم؟

اعتبار یک مشاور سئو از طریق مشاهده نمونه کارهای موفق و داشتن سوابق اجرایی در مشاوره seo است. مهمترین درخواست کارفرما از مشاور سئو، ضمانت برای رسیدن به رتبه یک گوگل است. در صورتی که چنین کاری کاملا اشتباه و ناممکن است. هیچ گاه نمی‌توان تضمینی برای تعیین رتبه سایت در یک بازه زمانی مشخص ارائه داد چون نه تنها اطلاعاتی از آپدیت‌های گوگل در آینده نداریم، بلکه از استراتژی رقبا نیز صد درصد مطلع نیستیم. در واقع ارائه تضمین به کارفرما فقط برای افزایش شانس پذیرش پروژه می‌باشد.

ممکن است پس از انتخاب یک مشاور سئو و سپردن کار به او، پس از طی مثلا مدت یک یا دو ماه به نتیجه مطلوب دست نیابید. باید به این نکته توجه داشته باشید که حداقل 6 ماه اول انتظار پیشرفت آنچنانی در کسب رتبه نداریم ولی اگر چنانچه پس از این مدت جهشی احساس نکردید، از او بخواهید که در روش اجرایی خود تغییر ایجاد نماید. البته اعتماد به یک مشاور سئو، نیز صد درصد تضمینی نیست ولی اولین روش برای اطمینان به تجربه و تخصص یک سئوکار، مشاهده و بررسی نمونه کارهای اوست. یک روش دیگر این است که مستقیما با برخی از مشتریان قبلی او تماس بگیرید و راهنمایی‌های دریافت کنید.

برای دریافت مشاور سئو چقدر هزینه کنیم